ZÁZNAMY

SUMMIT 2024

24. - 25. května 2024 proběhl v pražském kongresovém centru Summit The Listening world - Nasloucháme srdcem 2024. Byla to nádherná akce - 2 dny plné přednášek a povídání vycházející ze stejného místa, ukazující stejným směrem. Pokud se chcete na přednášky českých i zahraničních řečníků podívat ze záznamu, můžete zakoupením záznamu získat přístup k 25 záznamům v českém jazyce a v angličtině (originály) na 1 rok.

PŘIJELO ZA NÁMI NĚKOLIK DESÍTEK
ČESKÝCH A ZAHRANIČNÍCH ŘEČNÍKŮ... 

Koučové, psychologové, mentoři i úspěšní ředitelé firem se s námi podělili o klíčové poznatky umění naslouchání - ať už jde o naslouchání druhým, sobě samým nebo životu obecně. Všechny přednášky byly tlumočeny, a proto je můžete poslouchat v českém jazyce. 

PROČ ZAKOUPIT?

Naslouchání je velice jednoduché. Paradoxně tak moc, že to téměř nikdo NEDĚLÁ a NEUMÍ, přestože se jedná o naše základní nastavení. Skutečné naslouchání je zakódováno v každém z nás a přináší neuvěřitelný prožitek jak naslouchajícímu tak i naslouchanému.

Dejme vlastní názory na chvíli stranou a nechme pracovat naši vnitřní moudrost, protože jedině ta nám dovolí slyšet, co přes naše vlastní myšlenky slyšet není. To samé prosím zkuste i v rámci poslouchání nahrávek, nic si nemyslete a jen sebou nechávejte procházet, co slyšíte. Naslouchejte srdcem. 

Z lepšího naslouchání může profitovat úplně každý, a to ve všech oblastech života. Pokud se chcete cítit více přítomný/á, pracovat s lehkostí a mít lepší vztahy, jsou tyto záznamy přesně pro Vás.

UŽ TEĎ MEZI LIDMI ŠÍŘÍME NASLOUCHÁNÍ A POROZUMĚNÍ
SKRZE NAŠE SRDCOVÉ PROJEKTY...

Nyní jim chceme zajistit dlouhodébé financování. Tímto nám je můžete pomoci finančně podpořit i Vy.

K JAKÝM PŘEDNÁŠKÁM SE MŮŽETE CELÝ ROK VRACET?

 • 1

Svět, který naslouchá, začíná právě teď 

Když začneme naslouchat, vždy uslyšíme něco nového. Přirozeně se nakonec začneme ptát, co bychom v životě skutečně chtěli. A čím víc máme s takovým nasloucháním zkušeností, tím jednodušší pro nás je tato přání následovat. Tak mohl vzniknout i Summit o naslouchání...

Katka Fišerová
Česká republika
Kája Kofroňová
Česká republika
 • 2

Opravdové naslouchání

Když opravdu nasloucháme, je v nás prostor, který se naplní životem. Cítíme srdce a podstatu člověka, kterému nasloucháme, a hluboké spojení je možné ještě předtím, než jsou vyřčena jakákoli slova. Z tohoto místa plného živosti a propojení se nevyhnutelně rodí inspirace, kreativita a nové myšlenky. Opravdové naslouchání rozněcuje lidskou mysl.

Michael Neill
USA
 • 3

Zapomenuté, první, prvopočáteční naslouchání

Naslouchání nejčastěji prožíváme jako nenápadnou schopnost, kterou si podvědomě osvojíme díky zkušenostem a pocitům v situacích, kdy nám někdo jiný naslouchá. Na odbornější úrovni můžeme naslouchání chápat jako dovednost, kterou je třeba rozvíjet skrz zvídavost a disciplínu. Přesto existuje ještě první, prvotní naslouchání, které je přirozené pro každého člověka, díky kterému máme přístup k moudrosti a vedení. Bohužel je v našich životech rychle přehlušeno všemi ostatními formami naslouchání. Vraťme se k setkání s tímto prvním, prvopočátečním nasloucháním, využijme z něj vše, co nám může nabídnout a objevme, jak může proměnit naše životy.

Marina Galán
Mexiko
 • 4

Užívejte si překážky: důvěřujte intuitivnímu vedení lásky

"Láska je způsob, jak naslouchat naší praktické intuitivní inteligenci, která nás vede životem. Láska je náš záchranný člun."

Nikdo z nás neprojde životem bez toho, aniž by musel se musel popasovat s obtížnými a někdy i ostrými zatáčkami. Když se do zatáček opřeme a nebojujeme s nimi, mohou nás posunout na novou úroveň porozumění a lásky. Linda popsala, jak následovat intuitivní cestu lásky a jak rozpoznat a vytvářet okamžiky, kdy se neviditelné oči lásky otevřou dokořán, aby nám v náročných obdobích pomohly vidět s křišťálovou jasností naše další kroky.

Linda Pettit
USA
 • 5

Naslouchání z místa lásky

Když nasloucháme, často nasloucháme, abychom porozuměli a odpověděli. Nasloucháme z našeho intelektu. Když nasloucháme z lásky, neposuzujeme. Jsme prostě přítomni tomu, co přichází. Láska je naše podstata, to, kým jsme, přesahuje intelekt. Láska je energie, kterou všichni sdílíme. Když tedy nasloucháme z lásky, nasloucháme z naší společné podstaty. Když nasloucháme z tohoto vnitřního prostoru, slyšíme vše jinak i se jinak chováme, vidíme svět v novém světle. Naslouchání sobě samým z naší láskyplné podstaty přináší uzdravení a nové příležitosti. Když nasloucháme z lásky, život se stává méně namáhavým a více radostným. Jak často nasloucháte sobě nebo druhým z tohoto prostoru?

Sanne Schroll Lønborg
Dánsko
Trine Høhrmann
Dánsko
 • 6

Život v porozumění

Rozhovor Derricka a Deborah o lásce k životu, bytí, transformaci a prostém zázraku lidského bytí.

Deborah Baron
USA
Derrick Mason
Velká Británie
 • 7

Křídlo Anděla

Jak najít jiskru v moment, kdy jste už úplně na dně a nic už nemá cenu? Nehledě na to, jak je Vaše situace objektivně beznadějná, cesta ven bude vypadat úplně jinak, než jste si kdy dokázal/a představit. Když uvidíte, že to funguje i pro lidi, kteří byli propuštěni z věznice po těžkých zločinech, možná přehodnotíte, že co Vám připadá nemožné, může být jen Váš momentální osobní úhel pohledu.

Na Summitu se křtila kniha Křídlo Anděla, kterou si můžete zakoupit v našem e-shopu.

Jacqueline Hollows
Velká Británie
 • 8

Rozpoznání dokonalosti v každém okamžiku

Možná jste si všiml/a, jak vytrvale se my lidé snažíme dokázat svou hodnotu. Ukázat světu i sami sobě, že jsme dostateční, že nám nic nechybí. Snažíme se budovat život, který má být potvrzením naší hodnoty, nebo ji hledáme v seberozvoji a spiritualitě. Ale co když to není potřeba? Co když je naše hodnota a s ní spojené uspokojení dostupné v každém okamžiku? Stačí jen lépe naslouchat své vlastní zkušenosti.

Lukáš Piperek
Slovensko
 • 9

Panelová diskuse – Mylné představy o naslouchání vás stojí čas i peníze

Ať už pracujeme nebo máme vlastní byznys, jedním z našich cílů je produktivita. Chceme vytvořit co největší hodnotu v co nejkratším čase s co nejnižšími náklady. V panelové diskusi jsme se bavili o zásadní roli naslouchání v otázce produktivity.

Moderátor diskuze: Lukáš Piperek

Lukáš Piperek
Slovensko
Wyn Morgan
Velká Británie
Stef Cybichowski
Velká Británie
Aaron Turner
Velká Británie
Nikon Gormley
Thajsko
 • 10

Univerzální mysl: Svobodná vůle i nesvoboda

"Existuje jedna univerzální mysl, společná všem, a ať jste kdekoli, je vždy s vámi." - Sydney Banks, The Missing Link

Mysl je duchovní a beztvará. Mozek je biologický a zformovaný. Mysl pohání a informuje mozek, nikoli naopak.

Podle mne nejnovější poznatky neurovědy poukazují na následující skutečnosti: Univerzální mysl působí na mozek a připravuje ho na další spásný čin ještě předtím, než si uvědomíme, že se rozhodujeme. Jako lidé můžeme přijmout navržené jednání od Univerzální mysli, nebo toto zdravé jednání negovat ve prospěch něčeho, o čem si myslíme, že je lepší.

Můžeme využít svou Svobodu myšlení a Svobodnou vůli k tomu, abychom Svobodnou vůli neměli.

To je fascinující!

Bill Pettit
USA
 • 11

Panelová diskuse – Procházení životními výzvami

Toto setkání se zabývalo tím, jak porozumění myšlenkám ve spojení s nasloucháním vnitřní moudrosti mění naše zkušenosti i v těch nejnáročnějších situacích. Otevírá prostor pro zázraky.

Tibor Abel
Česká republika
Fiona Jacob
Irsko
Claire Shutes
Velká Británie
 • 12

Panelová diskuse – SOS! Potřebuji doktora, nebo ne?

Počet psychických diagnoz i diagnostikovaných pacientů včetně dětí raketově stoupá. Bude potřebovat brzy každý psychologa nebo psychiatra? Jak je možné, že se úroveň blahobytu zvyšuje a počet duševně zdravých lidí snižuje? Odpovědí na tuto situaci bude muset být něco úplně jiného, než o co jsme se doposud pokoušeli. Existuje už ta odpověď?

Kat Černá
Česká republika
Dicken Bettinger
USA
Mark Howard
USA
 • 13

Moudrost věků

Kde se vzala moudrost, která pomohla stvořit pyramidy, kam zmizelo to poznání? Odkud se berou nové nápady, díky čemu vznikl mobil, bota, umělá inteligence? Nekonečná moudrost všech věků, které jsme součástí je tu neustále schovaná pod slovem “nevím”.

Lynne Robertson
Skotsko
 • 14

Co nás může umělá inteligence naučit o naslouchání?

Do rukou se nám dostávají čím dál mocnější nástroje - nejdřív rádio a televize, pak počítače a internet, a nyní umělá inteligence. Nástroj samotný není ani dobrý ani špatný, záleží jen na nás, jak jej využijeme. Čím je nástroj mocnější, tím více na tomto rozhodnutí záleží.

Frustrovaní, nešťastní nebo ustrašení lidé nejspíše použijí nástroj k získání moci nebo k boji s ostatními. Spokojení a vyrovnaní lidé ten samý nástroj použijí k pomoci ostatním a vytváření skvělých a prospěšných věcí. Může nám umělá inteligence pomoci prozkoumat, jaký život chceme žít, co nás inspiruje nebo jak se dostat do větší pohody?

Martin Jotov
Česká republika
 • 15

Vědomí & revoluční možnosti nových objevů

Kvantová fyzika odhaluje hluboké tajemství existence a jakým způsobem se toto tajemství dotýká našeho vnímání světa. Zkoumání kvantových jevů nás vede k novému pohledu na povahu reality a naši roli v ní, což má zásadní dopad na naše chápání vlastního vědomí. Vědecké objevy nás vedou k hlubšímu pochopení toho, co znamená být vědomým bytím ve světě, který funguje podstatně odlišným způsobem, než se nám původně zdálo.

Honza Rak
Česká republika
 • 16

Ticho a klid, po kterém tajně toužíme

Existuje místo, ze kterého všechno vzniká. To místo je v každém z nás a čeká, až si ho všimneme. Je to místo zázraků. Pojďme se podívat do sebe. Začněme toto místo vnímat a jeho dary využívat v životě.

David Kirš
Česká republika
Karolína Kofroňová
Česká republika
 • 17

Nikdy se nezastavte v tom, že je možné vidět víc

Je neuvěřitelně snadné, se přesvědčit, že náš pohled je ten správný nebo že v dané situaci neexistují jiné možnosti. Ve skutečnosti je vždy možné situaci vidět jinak, a to dokonce i dost zásadně. Jak je to možné? Napadá Vás příklad, ve kterém to neplatí? Pokud ano, máte krásný důkaz toho,  jak jednoduché je, nechat se o tom přesvědčit. Problém je v tom, že naše mysl hraje mnohem větší roli v našem životě, než si uvědomujeme - nevnímáme situace napřímo, ale vnímáme naše vlastní myšlení v kontextu situace. Akorát nám to naše mysl takto neprezentuje. Jak tedy rozlišit vlastní názor a skutečnost?

Natasha Swerdloff
Dánsko
Martin Jotov
Česká republika
Aaron Turner
Velká Británie
 • 18

Je to tak jednoduché

Mavis Karn pracovala s dětmi v dětských domovech, školách a nápravných zařízeních v USA podle 3 principů. Bude s námi sdílet své mnohaleté zkušenosti z praxe s dětmi i s dospělými. I my jsme bývalé děti. Je autorkou knihy Je to tak jednoduché, kde poukazuje na základní principy našeho žití. Její zkušenosti nás zavedou k pochopení darů, které si neseme a jejich znovunalezení. Jednoduchý návod na život, na to jak žít v lásce a být šťastní.

Na Summitu se křtila kniha Je to tak jednoduché, kterou si můžete zakoupit v našem e-shopu.

Mavis Karn
USA
 • 19

ZOO v našich hlavách – STAR TEAM

Mladí koučové z projektu StarTeam-dětský kouč nacvičili krátké divadelní představení inspirované povídkou Fenelly Blakaj o tom, jak nám znalost tří principů může pomoci zvládnout potíže, které přináší život.

StarTeam - Dětský kouč
Česká republika
 • 20

Hluboké naslouchání dětem, bez výjimky

Jaké je to být ve stavu hlubokého naslouchání s dětmi? Fenella učí učitele švýcarských škol, jak pracovat s dětmi s nejrůznějšími potřebami z místa lásky a hlubokého naslouchání.

Fenella Blakaj
Švýcarsko
 • 21

Nasloucháním k utišení konfliktů

Opravdové naslouchání poskytuje okamžik zdravého rozumu, který zabrání zhoršení konfliktu. Umožňuje, aby spojení, porozumění a moudrost zvítězily nad pomstou a eskalací zlé vůle a odplaty.  Racionálně víme, že pomsta přináší více téhož a potenciál k vyšším a vyšším reakcím a všichni prohrávají. Co se může stát, když uvidíme jinou cestu? 

V této přednášce se Wyn Morgan podělil o vlastní zkušenosti a případové studie, které mohou nabídnout naději na úrovni jednotlivce, země i celého světa, že budoucnost může být pro všechny lepší díky opravdovému naslouchání.

Wyn Morgan
Velká Británie
 • 22

Panelová diskuse – Mír uprostřed pekla

Jak se dá žít, když kolem vás zuří válka? Mohou lidé zůstat v klidu navzdory všemu, co se kolem nich děje? Mohou lidé uprostřed válečného konfliktu prožívat naplněný život? Ano mohou. Když uvidíte, že taková možnost existuje, možná přehodnotíte svůj názor, nehledě na to, uprostřed jaké krize se vy nebo společnost nacházíte.

Moderovala Kateřina Černá

Kat Černá
Česká republika
Jenny Gaitelband
Izrael
Yael Abramson
Izrael
Rob Cook
USA
Masha Liashenko
Ukrajina
 • 23

Rozšíření hry: Hrajte o něco hlubšího v životě

Nechte se inspirovat k překonávání svých limitů s knihou Expanding the Game: Hrajte o něco hlubšího v životě. Vojenský veterán Rob Cook, který se stal koučem, se s Vámi podělí o to, jak jeho zkušenosti s překonáváním výzev, oslavou vítězství a poučením se z neúspěchů odhalily, že může hrát život na mnohem hlubší úrovni, než si kdy dokázal představit. Kniha Rozšíření hry je jednoduchou výzvou k akci pro ty, kteří jsou na cestě k bohatému životu naplněnému smyslem.

Rob Cook
USA
 • 24

Naslouchání v rámci komunity

Tři ženy, které dokážou hluboce naslouchat, se bavily na téma Naslouchání v rámci komunity a jak moc velký má naslouchání dopad. Natasha Swerdloff, Marina Galán a Kateřina Fišerová.

Natasha Swedloff
Dánsko
Marina Galán
Mexiko
Kateřina Fišerová
Česká republika
 • 25

Dar, který stále dává

Krása vhledu do podstaty naslouchání a hlubšího porozumění, co znamená být člověkem, spočívá v tom, že příjemné pocity, které vyvolává nekončí s konferencí. Nejenže vše, co jste viděli, je vaše, ale čím více se o to budete dělit s ostatními, tím více dalších věcí uvidíte. Tento proces dávání a opětovného dávání je nekonečný. I když je nevyhnutelné (a docela zábavné 🙂 přemýšlet o tom, jak se věci budou měnit a růst i po skončení našeho společného času, ještě více vzrušující je přenést své nové pochopení života, naslouchání a toho, kdo a co skutečně jste, dál do svého života a sledovat, co se stane!

Michael Neill
USA
Kateřina Fišerová
Česká republika

OBJEDNÁVKA

 Záznamy jsou k dispozici po zakoupení na 1 rok.
Záznamy si objednejte níže: